biały jeleńbiały jeleńbiały jeleńbiały jeleńbiały jeleńbiały jeleńbiały jeleńbiały jeleńbiały jeleń
Instagram
biały jeleń
       
 

         Początek marki BIAŁY JELEŃ sięga 1921 roku, kiedy to w Polsce Fabryka Przetworów Tłuszczowych Spółka Akcyjna w Trzebini rozpoczyna produkcję szarego mydła. W 1929, po przejęciu fabryki przez koncern SCHICHT-LEVER, produkcja ta zostanie przeniesiona do Warszawy. Mydło początkowo było produkowane z postaci połączonych kostek i wykorzystywano je głównie jako doskonały środek piorący.

        Po wojnie fabryka Schichta, podobnie jak pozostałe, duże przedsiębiorstwa została znacjonalizowana i przyłączona do Zjednoczenia Przemysłu Przetwórczo-Tłuszczowego, które po wielu przeobrażeniach w 1982 roku zostało przekształcone w Zrzeszenie Producentów Chemii Gospodarczej POLLENA. Na skutek przesunieć asortymentowych w ramach istniejących fabryk, ostatecznym producentem mydła BIAŁY JELEŃ została POLLENA – Lechia w Poznaniu. Ze względu na prostą recepturę mydło Biały Jeleń w okresie PRL-u było jednym z najpowszechniej dostępnych typów mydeł wykorzystywanych zarówno do celów higieny osobistej, jak i gospodarczych.

       16 września 1999 roku znak towarowy BIAŁY JELEŃ zostaje zakupiony przez Ostrzeszowskie Zakłady Chemii Gospodarczej POLLENA. Z dniem 31 maja 2007 roku przedsiębiorstwo uległo przekształceniu własnościowemu. Od tego momentu spółka funkcjonuje jako przedsiębiorstwo prywatne.

       Dzisiaj BIAŁY JELEŃ to seria hipoalergicznych kosmetyków i środków czystości, których receptura oparta jest między innymi na naturalnym mydle, bezpiecznych składnikach pielęgnujących oraz hipoalergicznych kompozycjach zapachowych, zapewniająca komfort pielęgnacji na co dzień.

Zdjęcia reklam i produktu JELEŃ – SCHICHT ze zbiorów pani Katarzyny Pytkowskiej

        

    

          

 
biały jeleń
biały jeleń
"Pollena" Przedsiębiorstwo Chemii Gospodarczej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
   Historia markibiały jeleń Jak to jest zrobionebiały jeleń Nowościbiały jeleń Produktybiały jeleń Lista sklepówbiały jeleń Strefa klientabiały jeleń Kontaktbiały jeleń Esklep
projekt i realizacja: ZOOM - iPolska.info
 
biały jeleń